18.06.2021

Generali Česká pojišťovna od roku 2022 nebude pokračovat v pojišťování konvenčních uhelných elektráren skupiny ČEZ

Generali Česká pojišťovna od roku 2022 nebude pokračovat v pojišťování konvenčních uhelných elektráren skupiny ČEZ. K tomuto rozhodnutí dochází po vzájemném jednání, v rámci něhož se zástupci největší české pojišťovny a skupiny ČEZ vzájemně shodli na ukončení spolupráce v této oblasti ještě v tomto roce.

Boj proti klimatické krizi a podpora opatření v oblasti klimatu jsou klíčovými prioritami Generali České pojišťovny i celé skupiny Generali, jíž je pojišťovna součástí. „Proto omezujeme aktivity v oblasti pojištění uhelných elektráren. Příkladem je právě aktuální dohoda se skupinou ČEZ,“ komentuje situaci Karel Bláha, člen představenstva Generali České pojišťovny a dodává:

„Souhlasíme s vědeckou komunitou ohledně potřeby rychlé dekarbonizace, počínaje energetickým sektorem a klademe tak velký důraz na dekarbonizaci našeho pojišťovacího portfolia. V posledních dvou letech jsme v rámci skupiny Generali rozhodli o neobnovení pojistného krytí pro čtyři společnosti spřízněné s uhlím, protože jsme od nich v uspokojivé podobě nezískali jejich plány na jeho opuštění. Naši strategii boje proti klimatické krizi samozřejmě průběžně aktualizujeme“.

Zpět na tiskové zprávy