Magazín Plus

Pro milovníky domácích mazlíčků je tady Petshare

Pro milovníky domácích mazlíčků je tady Petshare

Píše se o nás, že jako národ máme rádi zejména pivo a hokej. To je sice pravda, ale zapomíná se na to, že milujeme také své zvířecí kamarády.

V každé druhé české domácnosti najdete jedno či více zvířat – psy, kočky, zakrslé králíčky, želvy, andulky, morčata, rybičky aj. Nejčastěji lidé chovají psy (víc než čtvrtina domácností) a kočky (pětina). V chovu domácích mazlíčků tak v Evropě patříme ke špičce. Starat se o zvířata jednoduše patří k našim oblíbeným koníčkům. Rádi do nich investujeme a odměnou je nám jejich oddanost a láska. Dokazuje to mimo jiné i objem peněz, které jsme za ně ochotni utratit – jen za zdravotní péči vydáme okolo dvou miliard korun ročně.

Kde najít pomocnou ruku

Jenže každý majitel občas potřebuje, aby mu jeho zvířecího kamaráda někdo pohlídal a postaral se o něj. A nechce ho dávat do zvířecího hotelu nebo svěřit neochotnému příbuznému. Co teď? Naštěstí je tady Petshare, což je služba nabízející „win-win“ řešení pro majitele zvířat a pro lidi, kteří se o domácího mazlíčka rádi a bez nároku na odměnu postarají. Jako sociální síť poskytuje Petshare online platformu, na níž mohou majitelé chlupáčů komunikovat a nacházet spolehlivé lidi, kteří jim s péčí pomohou. Nabízí tak bezplatnou péči o domácí zvířata jako alternativu k drahým poskytovatelům.

Oboustranně výhodná služba

Pokud tedy potřebujete pomoci s hlídáním svého zvířátka, díky Petshare se seznámíte s dobrovolnými pečovateli ve svém okolí. A naopak – služba je velmi výhodná i pro všechny ochotné dobrovolníky, kteří pořízení domácího mazlíčka teprve zvažují. Díky tomu, že budou po nějaký čas pečovat o svěřeného zvířecího kamaráda, zjistí, co všechno taková péče obnáší ještě předtím, než si pořídí vlastního. 

Jak Petshare funguje?

Navštivte stránky Petshare a poté, co si vyberete typ členství a status, si vytvořte profil milovníka zvířat. A teď už můžete začít hledat pečovatele o svého zvířecího kamaráda, nebo naopak domácího mazlíčka, o kterého jste se chtěli vždycky starat. Můžete si tu také najít zvířecí útulek, kterému byste rádi pomohli. Pokud najdete nabídku, která odpovídá potřebám vašeho zvířátka nebo vašim požadavkům na domácího mazlíčka, pošlete danému pečovateli, majiteli nebo útulku zprávu a domluvte si termín, kdy se se zvířecím kámošem setkáte. Jestliže se na všem dohodnete a mazlíček bude spokojený, pak už jde vše samo.
Domluvte si datum a čas a odešlete nebo přijměte žádost v kalendáři.

Co je ještě dobré vědět

Abyste se mohli stát členem Petshare, musí vám být nejméně 18 let. V době registrace musí být vašemu zvířecímu kamarádovi alespoň 12 týdnů. V Petshare jsou vítáni všichni mazlíčci s výjimkou zvířat, která zákon označuje jako „zvířata vyžadující zvláštní péči“ (např. jedovatí plazi, krokodýli, z ptáků některé druhy dravců či sov, dále primáti, velké šelmy apod.). O svého mazlíčka v péči druhé osoby se určitě nemusíte bát – Petshare je prověřená služba, jejíž vizí je vybudovat bezpečné a přátelské společenství všech milovníků domácích zvířat. Spolehlivým patronem tohoto záslužného projektu je Česká pojišťovna.