Magazín Plus

Nedostali jste se na dovolenou v sezóně? Nejlepší destinace pro zářijovou dovolenou!

Nedostali jste se na dovolenou v sezóně? Nejlepší destinace pro zářijovou dovolenou!

Taky nemáte rádi přeplněné pláže a zasekané letní silnice nebo fronty na letištích? Prodlužte si léto a odpočiňte si mimo hlavní sezónu.

Září i říjen jsou ideální měsíce pro všechny výletníky a cestovatele, kteří se buď v létě nikam
nestačili vypravit, anebo chtějí mít o dovolené klid. Přímořská letoviska i zajímavá města,
která v červenci a v srpnu praskají ve švech, jsou nyní mnohem klidnější. A vy si konečně
můžete užít ten pravý relax na pláži či se toulat po památkách, ve kterých se nebudete tísnit
mezi davy turistů. Přinášíme pár tipů, kde by se vám mohlo na přelomu září a října líbit.

K sousedům do Rakouska

Nemusíte ani vyrážet někam daleko. Pokud máte rádi procházky a pěší túry, Rakousko vás určitě nezklame a navíc ve vás probudí touhu po poznávání. Horský vzduch osvěží, sytě zelená potěší smysly a výlety inspirují. V horách, na březích jezer i v lesích tu na vás čeká spousta zážitků. Například během túry po Vorarlbersku si v oblasti Bregenzerwald můžete na vlastní kůži otestovat, jaké to je přespat na typické horské salaši. V pohoří Schladminger Tauern ve Štýrsku můžete zase během procházky k jezeru Duisitzkarsee ochutnat výborné uzeniny z grilu. Anebo se zajeďte podívat na jedny z nejvyšších vodopádů v Evropě. Najdete je v Salcbursku na říčce Krimmler Ache. Krimmelské vodopády s celkovou výškou 385 m patří k tomu nejkrásnějšímu, co příroda stvořila. A dobrá zpráva pro ty, kdo se k nim budou chtít vydat s miminkem – k jejich spodní části se pohodlně dostanete i s kočárkem.

Řecko – to je nejen moře a pláže

Pokud dáváte přednost lenošení u moře, na jihu Evropy léto rozhodně ještě nekončí. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro přímořské radovánky je Řecko a jeho ostrovy. Kromě úžasných pláží se zde setkáte s proslulou řeckou pohostinností a vynikající kuchyní. Pokud se sem vypravíte teď, můžete se těšit na o poznání prázdnější letoviska, mnohem snesitelnější teploty a příjemně vyhřáté moře. Naším tipem je Rhodos se spoustu kouzelných pláží, které můžete postupně objevovat. Díky četným památkám vás tu čekají i návraty do dávné historie a antických příběhů. Ovšem záleží jen na vás, pro které z mnoha krásných míst v Řecku se rozhodnete.

Olé! aneb Co takhle jižní Španělsko?

Sázkou na jistotu je také Andalusie. Ať už je vaše představa o dovolené jakákoliv, tento nejjižnější region Španělska splní každé vaše přání bohatou nabídkou zajímavých míst k vidění i jedinečných uměleckých a kulinářských prožitků. Nádherná města Córdoba, Sevilla či Granada, ale také písečné pláže, vynikající víno, trhy, festivaly, muzea či galerie – to vše tu čeká jen na vás. Barevná a vibrující atmosféra regionu, nesmírné kulturní dědictví a přírodní krásy vás určitě nadchnou.

Kráska s šarmem - Budapešť

Určitě neprohloupíte, když navštívíte Budapešť. Hlavní město Maďarska má v sobě takové kouzlo, že se do něj zamilujete na první pohled. Kromě jiného tu najdete například nejstarší metro v Evropě i spoustu památek, které rozhodně stojí za vidění. Namátkou Řetězový most přes Dunaj, Budínský hrad, Rybářskou baštu, majestátní budovu parlamentu Országház, Matyášův chrám a dokonce i pozůstatky antického města Aquincum. Budapešť, která leží na 125 termálních pramenech, nabízí také množství vodních radovánek - nejznámější lázně se jmenují Széchenyi. A milovníci dobrého jídla se mohou zase těšit na skvělé gastronomické zážitky. Ovšem při vyslovování maďarských názvů jídel si nejspíš zlomíte jazyk: pörkölt, halászlé, koloszvary töltött káposzt či liba töpörtyű. Budapešť vás ale určitě přivítá s otevřenou náručí a budete se tu cítit dobře.