Magazín Plus

Lupiči ani Velká voda už nebudou mít šanci

Lupiči ani Velká voda už nebudou mít šanci

Čert nikdy nespí. Můžou vás vybílit zloději, nebo třeba vyteče pračka a zaplavíte nejen svůj, ale i sousedův byt. Váš majetek mohou teď chránit moderní technologie.

Chcete vědět o případném neoprávněném pohybu u sebe doma, na chatě, chalupě, nebo třeba ve sklepě či v garáži? Můžete se spolehnout na pohybová IoT čidla Senzoor Move, která rozpoznají, když do objektu vnikne nikým nezvaný host. Vodní čidla Senzoor Aqua vás zase upozorní na nechtěné úniky vody, záplavy apod.

Nastražte past na lupiče

Čidlo Senzoor Move rozpozná pohyb předmětu, na který ho položíte nebo připevníte nanopáskou. Optimální je nalepit ho např. na dveře nebo na okenní rám - ideálně na místo, kde při otevření vzniká největší pohyb. Ve chvíli, kdy se někdo pokusí vniknout do prostoru, čidlo vám pošle upozornění na mobil. A vy tak můžete začít problém okamžitě řešit. Dobré je, že si do domácnosti nemusíte pořizovat větší množství čidel. Stačí jedno či dvě, která chytře umístíte na jedny až dvoje dveře, jež musí lupič na své výpravě překonat. A ve sklepě postačí, když ho umístíte přímo na cenné předměty (např. na jízdní kolo).

Potopa je minulostí

Vodní čidlo Senzor Aqua vás včas upozorní na hrozící živelnou pohromu, konkrétně potopou. Pokud máte chatu v záplavové oblasti, upozorní vás na zvýšenou hladinu vody v objektu, kterou způsobil přívalový déšť či stoupající hladina řeky apod. Čidlo vás může včas upozornit i na havárií bojleru – stačí, když ho umístíte dolů pod kotel a systém vás upozorní ve chvíli, kdy se voda dostane pod jeho spodní vypouklou část. Můžete tak ihned reagovat, aniž by vás po návratu z práce čekalo nepříjemné překvapení. Díky čidlu ale můžete klidně nechat běžet i pračku, přestože se chystáte na nákup. Kdyby došlo k úniku vody, okamžitě se to dozvíte.
Senzoor je prostě chytrá krabička, kterou jednoduše položíte na místo, jaké si sami vyberete. Není potřeba ho nijak instalovat, ani připojovat k síti. Čidlo má navíc velmi nízkou spotřebu - funguje na mikrotužkové baterie, které vydrží několik let.

ČP teď nabízí čidlo jako benefit

Máme pro vás ještě další dobrou zprávu. Pokud v České pojišťovně uzavřete majetkové pojištění, které bude obsahovat alespoň jeden balíček Exclusive (Pojištění Stavby nebo Domácnosti) nebo si sjednáte pojištění Rekreační domácnost, dostanete jedno čidlo zdarma a k tomu 60 kreditů na vyzkoušení jeho provozu. Je jen na vás, zda si vyberete pohybové nebo vodní čidlo. Bude to prostě takový příjemný benefit k zakoupené smlouvě. Vše s vámi probere zaměstnanec pojišťovny na vaší pobočce, který s vámi vyplní Registrační formulář pro benefit v podobě IoT čidla. Vy pak obdržíte potvrzení mailem a poté i samotné čidlo způsobem dopravy, který si sami vyberete – vše samozřejmě zdarma.

Můžete být v klidu

Abyste si uměli představit, jak se dá chytré čidlo ještě využít, uvádíme pár příkladů z praxe. Upozorní vás například, že se děti vrátily v pořádku ze školy.  A jestli máte doma kočku, můžete po dobu své nepřítomnosti (třeba když odjedete na víkend na chatu) monitorovat její pohyb prostřednictvím pohybového čidla umístěného na kočičích dvířkách. Budete tak vědět, že micka je v pořádku, protože budete dostávat zprávy o jejím pohybu. 
Zde je seznam vybraných obchodních míst: https://www.ceskapojistovna.cz/cidla