Je možné si v případě potřeby sjednat cestovní pojištění i ze zahraničí?

Cestovní pojištění je možné si prodloužit i ze zahraničí, sjednat ho lze i přes webové stránky, které jsou přizpůsobeny pro využití mobilními telefony. Pojištění začíná platit momentem odeslání peněz na účet Generali České pojišťovny.


Jaké varianty pojištění storna cesty nabízíte?

Pojištění storna cesty je možné sjednat zcela samostatně nebo jako připojištění v rámci cestovního pojištění. V obou případech je možné sjednat variantu s výší plnění 80 nebo 100 % nákladů, které pojištěnému vznikly v souvislosti s nenastoupením cesty.


Jaké základní pravidlo platí pro pojištění storna cesty?

Pojištění musí být uzavřeno před nebo nejpozději tři dny po úplném zaplacení cesty, respektive nákupu letenek, jízdenek, zaplacení poplatku za ubytování nebo dokončení závazné rezervace samostatného ubytování. Podrobněji viz všeobecné pojistné podmínky cestovního pojištění.


Které země nebo lokality jsou aktuálně problematické?

Aktuální doporučení necestovat, které vydalo MZV ČR, se průběžně aktualizují na jeho oficiálním webu. Doporučujeme ho průběžně sledovat.


Co když se mi stane něco v místě, kam MZV ČR doporučuje necestovat, ale nesouvisí to s koronavirem COVID-19?

Pro tyto případy vás cestovní pojištění, respektive pojištění léčebných výloh a další pojištění kryje. Příkladem může být situace, kdy si při lyžování v Rakousku pohmoždíte kolenní vazy nebo se jinak zraníte.