The Human Safety Net

„Věříme, že ať se v životě stane cokoliv, nikdo by neměl být limitován v dosažení svého potencionálu.“

Toto je hlavní myšlenka celosvětové iniciativy The Human Safety Net, která svou energií a odhodláním vytváří prostor, kde lidé pomáhají lidem.
Ve světovém měřítku se THSN zaměřuje na zlepšování podmínek v porodnictví, podporuje znevýhodněné rodiny s dětmi, ale také napomáhá uprchlíkům realizovat jejich nápady a plány na vlastní podnikání.


Jak funguje The Human Safety Net v České republice?

V České republice směřují aktivity THSN k rozvoji porodnictví a neonatologie a podporují rodiny, jejichž děti se potýkají se závažnými následky po předčasném porodu. Našimi hlavními partnery jsou Nadace Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením a nadační fond Vita et Futura, pro rozvoj gynekologie a porodnictví v ČR.


Kdo jsou ambasadoři THSN?

Ambasadoři THSN jsou lidé z řad naší společnosti, které spojuje myšlenka, že na své trápení by neměl být nikdo sám. A když máme šanci někomu podat pomocnou ruku, měli bychom to udělat. Společnými silami pak realizují projekty, které mají za cíl pomoci tam, kde je zrovna potřeba.


Aktivity roku 2021

Klokánkovací křesla

V červenci roku 2020/21 se konala sbírka, do které se zapojili naši pojišťovací poradci z celé republiky. Sbírka vynesla 1,2 milionu korun, za které se pořídila speciální polohovací křesla, která významně zkvalitňují první kontakt maminky s předčasně narozeným dítětem. První z nich zamířila do nemocnic v Českých Budějovicích, Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Brně. Křesla byla zvolena po dohodě s jednotlivými regionálními perinatologickými centry tak, aby odpovídala jejich specifickým potřebám.

Aukce obrazů

Nejvzácnější komodita je čas. A když se spojí čas a umění, může vzniknout něco úžasného. O to víc nás těší, že máme ve svých řadách kolegy, kteří jsou ochotní věnovat svůj čas i talent pomoci ostatním. Jednou z nich je naše bývalá ambasadorka, která pro THSN namalovala obrazy. Jejich slavnostní aukce proběhla na podzim roku 2021 a vydražení těchto děl přineslo Nadaci Leontinka bezmála 90 000 Kč.

Stromeček splněných přání

Dárky na Štědrý den nejsou pro každého samozřejmostí, a proto i minulý rok naděloval náš Stromeček splněných přání. Naši zaměstnanci i poradci nakoupením a zabalením vánočních dárků společně vykouzlili krásnější Vánoce pro více než 700 dětí a jejich rodiny v azylových domech v Praze, Brně a Pardubicích a pro rodiny z Nadace Leontinka po celé ČR.


Pojďte s námi měnit životy!

Hnutí THSN můžete podpořit také vy! Ačkoliv ambasadorem se může stát jen náš zaměstnanec nebo poradce, šířit povědomí o našich aktivitách může každý z vás. Sdílejte s námi nadšení v pomoci druhým, ať už na sociálních sítích, nebo mezi přáteli.
Možností je ale také poskytnutí finančního příspěvku v jakékoliv výši jednomu z našich partnerů – nadaci Leontinka, nebo Nadačnímu fondu Vita et Futura.


Děkujeme za každého z vás!
Tým THSN

Logo THSN