20.03.2020

Generali Česká pojišťovna se připojuje ke kampani #ChránímTebe

  • Generali Česká pojišťovna se stává součástí důležité celorepublikové informační kampaně #ChránímTebe
  • Pojišťovna věnovala svůj reklamní čas na televizních stanicích Prima a Nova na podporu potřeby nošení roušek
  • Cílem kampaně #ChránímTebe je apelovat na veřejnost a informovat ji o nutnosti a důležitosti používání ochrany dýchacích cest v době vládou vyhlášených karanténních opatření

V současné obtížné době se jako pojišťovna soustředíme především na to, abychom i nadále fungovali v co největším rozsahu. Víme, že život se v Česku nezastavil a nad rámec našich povinností chceme i my přispět k tomu, abychom situaci společně zvládli.

Významným krokem nad rámec již realizovaných opatření je naše zapojení do kampaně #ChránímTebe, protože si uvědomujeme, jakou sílu televizní reklama má. V případě záměru, který tato kampaň přináší, ji vnímáme jako zásadně důležitou a užitečnou.

Byť je používání roušek a jiných prostředků k zakrytí dýchacích cest od 19. 3. 2020 povinné, považujeme za důležité informovat veřejnost o tom, že je třeba toto nařízení plně respektovat. Nošení roušky je v zásadě jednoduchý akt, pro Čechy však v takto plošné podobě věcí spíše netypickou. Proto se hodí ji připomínat a podpořit lidi v jejich odpovědném chování.

V rámci kampaně #ChránímTebe jsme tedy nabídli k využití již nakoupený mediální prostor v televizi. Konkrétně se jedná o kanály TV Prima a TV Nova. Na těchto televizních kanálech tak dojde k nahrazení všech našich původních spotů informačními spoty kampaně #ChránímTebe. Pokud to situace bude vyžadovat, jsme okamžitě připraveni poskytnout náš mediální prostor pro tyto spoty až do konce března.

Zpět na tiskové zprávy

25.02.2020

Ratingová agentura A. M. BEST potvrdila Generali České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“

Mezinárodní ratingová agentura A. M. Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, potvrdila Generali České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ a dlouhodobý úvěrový rating na úrovni „a+“. Oba udělené ratingy byly potvrzeny se stabilním výhledem. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury potvrzením síly a stability pojišťovny.

Hodnocení ratingové agentury je i letos založeno na majetkové síle a stabilitě Generali České pojišťovny, velmi dobrém obchodním profilu, vysoké provozní výkonnosti a náležitém řízení rizik.

Dosažený rating je výbornou zprávou také pro klienty a obchodní partnery pojišťovny. Stabilita Generali České pojišťovny garantuje, že je schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě přírodních kalamit, které se v posledních letech v České republice objevují stále častěji.

Zpět na tiskové zprávy

12.02.2020

Středoškoláci zachránili muže s roztříštěnou lebkou. Jsou z nich Mladí hrdinové

Zdánlivě poklidné říjnové odpoledne se pro čtyři spolužáky z liberecké střední školy Kateřinky proměnilo v děsivý zážitek. Viděli, jak kolemjdoucí muž spadl ze schodů, rozbil si hlavu a přestal dýchat. Statečná čtveřice ale naštěstí včas zavolala záchranku a poskytla muži první pomoc. Díky nim se dostal v pořádku do profesionální péče. Studenti za to byli včera oceněni titulem Mladý hrdina.

Kamarádi Šimon, Vendula, Jonáš a Jakub čekali na autobus nedaleko liberecké arény, když si všimli dvou mužů blížících se ke schodům do podchodu. „Viděli jsme, jak ztratili rovnováhu a oba padali ze schodů dolů,“ vzpomíná Jonáš. Jeden se dokázal zachytit a vyvázl bez zranění, ten druhý ale narazil hlavou o schody a zůstal nehybně ležet.

„Hned jsme tam běželi,“ říká Vendula, studentka prvního ročníku oboru Fashion design na střední škole v libereckých Kateřinkách. „Zkoušeli jsme zjistit, jestli zraněný dýchá. Zdálo se nám, že špatně,“ popisuje. Její kamarádi Jonáš a Jakub rychle vytočili záchranku. Muže podle instrukcí operátora snesli ze schodů dolů a otočili na záda. „Pak jsme se zděsili,“ vzpomíná Vendula. „Muž měl úplně rozraženou lebku. Navíc jsme zjistili, že už vůbec nedýchá.“

Čtveřice spolužáků ani poté nezaváhala a zahájila resuscitaci zraněného muže. Šimon prováděl masáž srdce, ve které se střídal s Jonášem a Jakubem. „Nikdy jsem to nedělal, ani ve škole nás to ještě nestihli naučit,“ říká Šimon, který stejně jako Jonáš a Jakub teprve v září začal studovat obor Záchranářství a bezpečnost obyvatel. „Nějaké základy mě naštěstí naučil starší brácha, který studuje to co já,“ vysvětluje.

Fyzicky náročná resuscitace se vyplatila, muž začínal opět dýchat. Brzy pak na místo přijela sanitka. „Jsem ráda, že jsme mu dokázali pomoct, ale byl to hrozný zážitek,“ shrnuje Vendula. „Raději bych už nic takového nikdy nezažila.“ Všechny čtyři zachránce přitom při vzpomínce na to odpoledne velmi zaráží, že kolem nich prošlo několik lidí, kteří se ani nezastavili.

To, jak školáci rychle a pohotově zareagovali, je obdivuhodné,“ říká ředitelka projektu Mladý hrdina Ivana Buriánková. „Odvaha a připravenost pomoct těchto našich studentů by měla být příkladem pro všechny,“ dodává ředitel Střední školy Kateřinky Václav Tichý.

Titulem Mladý hrdina byla čtveřice kamarádů oceněna ve středu 12. února v libereckém sále kavárny Pošta za přítomnosti zástupců krajské a městské policie, vedení města Liberec a Libereckého kraje, hasičského záchranného sboru i Armády ČR. Jedná se už o 48., 49., 50. a 51. oceněné Mladé hrdiny.

Mladý hrdina je projektem Generali České pojišťovny (dříve České pojišťovny), který vznikl v září 2017. Jeho cílem je oceňovat výjimečné činy dětí a mladých lidí a nacházet tak příběhy, které mohou inspirovat jejich vrstevníky. Nemusí se jednat jen o záchranu života, ale i o dobrý skutek, uvědomělou dobrovolnickou aktivitu či jinou činnost. Oceněný Mladý hrdina získá věcnou cenu a instituce či organizace, se kterou je činnost hrdiny svázána, obdrží od nadace Generali České pojišťovny finanční dar.

Pro další informace kontaktujte:
Ivana Buriánková, ředitelka projektu Mladý hrdina
ivana.buriankova@generaliceska.cz

Zpět na tiskové zprávy

30.01.2020

Zpozoroval opilého řidiče kamionu a zabránil možné tragédii. Ústecko má nového Gentlemana silnic

V listopadu loňského roku se dálnice D8 v Ústeckém kraji změnila v dějiště nebezpečné scény. Ve směru k německým hranicím se řítil nákladní vůz z Maďarska, jehož řidič byl zjevně pod vlivem alkoholu. Riskantního způsobu jízdy si naštěstí všiml řidič jiného kamionu Zdeněk Máša. Přes půl hodiny opilého muže za volantem sledoval, varoval ostatní řidiče a snažil se zabránit neštěstí. Drama ukončila až přivolaná policejní hlídka. Za svůj čin získal nyní Zdeněk Máša titul Gentleman silnic.

Řidič kamionu z Maďarska měl přes Česko namířeno do Amsterdamu. Jeho jízda ale měla k profesionalitě daleko. Na dálnici před Lovosicemi pendloval ze strany na stranu a nebezpečně předjížděl osobní auta. Zdeněk Máša zrovna se svým kamionem projížděl okolo. Když viděl, že nákladní vůz nedrží směr, chtěl zjistit, co se děje.

Nejdřív se o řidiče bál. „Myslel jsem si, že je mu špatně, ale když jednou zastavil na krajnici, hned se zase rozjel,“ vzpomíná, jak pojal podezření, že příčinou nebezpečné jízdy může být i něco jiného. Začal tedy kličkující kamion následovat s výstražnými světly, mával na okolní auta a snažil se telefonem upozornit policii na jízdu, která mohla co nevidět skončit tragédií.

Přes půl hodiny pak Zdeněk Máša v závěsu sledoval řidiče, který opakovaně mířil do svodidel. Pomalu se stmívalo, začal tedy kamion před sebou navádět dálkovými světly, aby alespoň trochu držel správný směr. „Předjížděl všemi pruhy bez blinkrů, osobáky musely často natvrdo brzdit,“ popisuje statečný řidič, který se snažil varovat i okolní auta. Situace nebyla vůbec jednoduchá, řidiči na pana Mášu reagovali často naštvaně, troubili a předjížděli oba kamiony zprava.

Tandem kamionů vysvobodily až policejní hlídky, které pan Máša navedl na správný kilometr. Muž za volantem pendlujícího kamionu nadýchal dvě promile alkoholu. Místo do Amsterdamu tak pokračoval do policejní cely a následně na něj byla uvalena i vazba. „Pan Máša svým jednáním pravděpodobně předešel možné tragédii,“ říká mluvčí krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová. „Moc bych si přála, aby takto uvědomělých řidičů bylo víc,“ dodává.

Zdeněk Máša přitom za tím, co udělal, hrdinství nevidí. „Zareagoval jsem tak, jak by snad zareagoval každý řidič v té situaci. Beru to jako svou práci i povinnost, pomoct, když můžu,“ říká skromně profesionální řidič kamionu, který za volant v práci usedá už třináct let.

S každým dalším příběhem našich Gentlemanů se přesvědčujeme o tom, že i na českých silnicích jezdí skutečně zodpovědní lidé,“ říká ředitelka projektu Gentleman silnic Ivana Buriánková. Ocenění předali Zdeňku Mášovi ve čtvrtek 30. ledna v Ústí nad Labem zástupci projektu Gentleman silnic i Policie ČR. Jedná se již o 197. oceněného Gentlemana silnic.

Gentleman silnic je společným projektem Generali České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění převzalo 197 lidí po celé České republice. 

Pro další informace kontaktujte:
Ivana Buriánková, ředitelka projektu Gentleman silnic
ivana.buriankova@generaliceska.cz

Zpět na tiskové zprávy

08.12.2019

ČP Index za první pololetí 2019: V bezpečnosti silnic krajských měst vede Olomouc, patnáct okresních měst se obešlo bez vážné nehody

Nejbezpečnější silnice mezi krajskými městy má Olomouc, na druhém místě skončil Liberec a třetí místo získala Praha. Celkem patnáct okresních měst pak v první polovině roku udrželo „čistý štít“ a obešlo se bez smrtelných nehod a bez nehod s vážným zraněním. Vyplývá to z výsledků ČP Indexu bezpečnosti za první pololetí roku 2019.

Podle výsledků ČP Indexu za první pololetí roku 2019 se na nejvyšší příčce v bezpečnosti silničního provozu mezi krajskými městy umístila Olomouc. Udržela si tak prvenství z loňského roku. Na druhém místě skončil Liberec, třetí místo v bezpečnosti silnic pak připadá Praze, která v souhrnném indexu za loňský rok skončila až na 7. příčce. 

„Bezpečnost na silnicích v jednotlivých krajských a okresních městech hodnotí Česká pojišťovna již od roku 2004. Výsledný ČP Index vychází ze statistik Policie ČR a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel sledovaných měst,“ vysvětluje způsob měření indexu bezpečnosti tisková mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Ve srovnání s koncem roku 2018 největší zlepšení mezi krajskými městy zaznamenalo Ústí nad Labem, které skončilo v tomto pololetí 4. v pořadí. V roce 2018 se přitom umístilo na předposledním 12. místě. Naopak největší zhoršení zaznamenala Jihlava. Ta patřila v poslední době k nejbezpečnějším, v letošním prvním pololetí se ale umístila až na 7. příčce. 

V pěti krajských městech se nehody obešly bez úmrtí
Dobrou zprávou je, že se silnice v Ústí nad Labem, ale také v Olomouci, Liberci, Plzni a Zlíně v prvních šesti měsících letošního roku obešly bez smrtelných nehod. Ke zlepšení v Praze v letošním pololetním srovnání přispělo snížení počtu vážných nehod. V absolutních číslech se jich sice v Praze odehrálo nejvíce, ve vztahu k počtu obyvatel na tom však Praha nejhůře není. V prvním pololetí měly nehody na silnicích Prahy na svědomí 7 usmrcených a 66 těžce zraněných. Vloni na pražských silnicích přišlo o život za celý rok 31 lidí a vážně zraněno bylo 182 osob. Letošní první pololetí tak odpovídá v počtu usmrcených osob zhruba čtvrtině, v počtu vážně zraněných pak přibližně třetině loňských celoročních čísel.  

Celkově na silnicích krajských měst v polovině letošního roku přišlo o život 20 lidí a vážně se zranilo 194 osob. Pět lidských životů a 16 vážně zraněných lidí měla na svědomí nepřiměřená rychlost.

Patnáct okresních měst udrželo „čistý štít“
Hned v patnácti okresních městech se v letošním prvním pololetí podařilo udržet „čistý štít“. Nedošlo v nich k žádné nehodě, která by měla za následek usmrcení nebo vážná zranění. Jsou to města Beroun, Kutná Hora, Domažlice, Prachatice, Rokycany, Sokolov, Tachov, Česká Lípa, Louny, Chrudim, Semily, Prostějov, Třebíč, Nový Jičín a Šumperk. Díky tomu si zejména Rokycany, Prachatice, Nový Jičín, Trutnov, Chrudim a Sokolov výrazně vylepšily skóre oproti hodnocení z roku 2018. Největší zlepšení zaznamenaly právě Rokycany, které na seznam beznehodových měst vyšplhaly z loňského 52. místa.

Nejméně bezpečné silnice v hodnocení okresních měst byly v polovině letošního roku v Jeseníku, Mělníku a Žďáru nad Sázavou. Největší zhoršení zaznamenaly Klatovy, které se z čela loňského srovnání propadly na letošní zatím 41. příčku. Velké zhoršení situace bylo i v Jičíně (z loňského 11. na zatím letošní 50. místo), Pelhřimově (ze 12. na 51. místo) či Hodoníně (z 8. na 45. místo). 

V okresních městech byly silnice celkově bezpečnější než v krajských městech. V první polovině roku přišlo na silnicích okresních měst o život 18 lidí a vážná zranění v důsledku nehody utrpělo 105 osob. 

Celková bilance prvního pololetí letošního roku pak hovoří následovně. Na silnicích krajských a okresních měst zahynulo 38 lidí, 299 osob bylo při dopravních nehodách těžce zraněno. Nepřiměřená rychlost pak byla příčinou 8 úmrtí a za následek má také 30 vážně zraněných lidí.

Zpět na tiskové zprávy

21.10.2019

Odřídil autobus plný lidí, když řidič zkolaboval. Je z něj Gentleman silnic

V pondělí 16. září se osud padesáti cestujících v autobuse z Liberce do Prahy ocitl doslova na vlásku. Řidič totiž náhle zkolaboval a vůz se řítil mimo vozovku. Na situaci však rychle zareagoval jeden z cestujících, který duchapřítomně nahradil šoféra a dopravil všechny bezpečně k nejbližšímu odpočívadlu. Za tento čin, kterým zachránil téměř padesát lidí, získal Ivo Raisr titul Gentleman silnic.

Ranní cesta z Liberce mohla být pro cestující i tou poslední. Řidič linkového autobusu totiž náhle zkolaboval a vůz se řítil ke svodidlům. Prudký náraz vytrhl z práce cestujícího v první řadě Iva Raisra. „Viděl jsem, že autobus nikdo neřídí a řidič leží v uličce. Vpravo jsme se odrazili od svodidel a kličkovali jsme ze strany na stranu. Pochopil jsem, že pokud něco neudělám, bude to tragédie,“ popisuje osudnou chvíli Raisr.

Odhodil počítač a skočil na řidičovo sedadlo. Ostatní cestující pomohli odtáhnout bezvládné tělo řidiče, který měl zakleslé nohy pod pedály. Dvě dívky se pokoušely řidiče probrat a poskytly mu základní první pomoc.

Posádka vozu ale ještě zdaleka neměla vyhráno, Ivo Raisr totiž za volantem autobusu seděl poprvé. Hrdina, který v minulosti řídil jen auta a dodávky, přesto dokázal odvézt plný autobus k nejbližšímu odpočívadlu. „Nevím, jak jsem ten autobus zvládl řídit, bylo to celé hodně rychlé,“ říká Raisr. „Ani jsem neměl čas si to užít,“ pokračuje teď už s nadsázkou a úsměvem. 

Řidič autobusu se na počínání nenadálého kolegy dívá s uznáním. „Pamatuju si odbočku na Hodkovice nad Mohelkou a pak jak jsme už sjížděli z dálnice,“ vzpomíná s tím, že jeho výpadek trval jen chvíli. „Panu Raisrovi velice děkuju za to, co udělal. Někdo jiný by mohl jen zpanikařit,“ dodává. Ani on sám ještě přesně neví, co vedlo k jeho náhlé ztrátě vědomí.

To, že jel Ivo Raisr zrovna tímto spojem, přitom byla jen velká shoda náhod. „Takto brzo jsem jel jen proto, že se mi nachladil nejmladší syn a nemusel jsem ho ten den vézt do školky. Jinak bych jel později,“ vysvětluje statečný cestující, na kterého zbylo v tomto spoji právě jen místo v první řadě přes uličku od řidiče. „Cestující tímto heroickým činem zachránil zdraví a životy bezmála padesáti lidí,“ oceňuje záchrannou akci mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský. „Právě lidem, kteří nezaváhají a v klíčovém momentu dokáží jednat, patří titul Gentlemana silnic. V tomto případě pan Raisr svým činem bezesporu předešel velké tragédii,“ říká ředitelka projektu Ivana Buriánková. 

Ivo Raisr za pohotový zásah a pomoc získal 190. titul Gentleman silnic. Převzal ho osobně v pátek 18. října v Liberci za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislava Husáka.

Zpět na tiskové zprávy

17.10.2019

Česká pojišťovna nabízí v ceně majetkového pojištění pohybová a záplavová čidla

Česká pojišťovna vstupuje do oblasti internetu věcí a v ceně majetkového pojištění nabízí chytrá čidla. Klienti si mohou zvolit, zda si v ceně nově sjednaného pojištění pořídí pohybové, či záplavové čidlo. Pohybové čidlo hlásí poplach v případě zjištěného pohybu, záplavové, když je vystaveno vodě. Čidla fungují na kvalitní síti, která pokrývá 99,9 % území ČR.

Pohybové čidlo rozpozná manipulaci s předmětem, na kterém je umístěno. Můžete jej přichytit například na okna či dveře, ale třeba i na zahradní techniku a jízdní kola, která máte umístěné v garáži či ve sklepě. V případě pohybu vám vyšle čidlo informaci o poplachu prostřednictvím e-mailu, SMS nebo v podobě notifikace v mobilní aplikaci. Sami si přitom zvolíte, jaká forma upozornění vám vyhovuje nejvíce.

Záplavové čidlo reaguje při kontaktu s vodou. Dokáže detektovat únik vody například z pračky, myčky, z prasklé hadičky od WC či umyvadla. Díky tomu, že se o úniku vody dozvíte včas, můžete významným způsobem zmírnit dopad takové havárie. 

Čidla jsou mobilní a lze je přemisťovat podle potřeby. Uvnitř jsou baterie, které v závislosti na použití vydrží dva až čtyř roky. Poté se dají snadno vyměnit.

Nárok na čidlo dle svého výběru má každý, kdo si na vybraných pobočkách pojišťovny do konce listopadu sjedná pojištění stavby, nebo domácnosti ve variantě Exclusive. Vybrané čidlo je pak rovněž v ceně pojištění rekreační nemovitosti. Budete-li chtít pořídit čidel více, nabídne vám je Česká pojišťovna se slevou ve výši 50 % z ceny chytrého čidla.

Seznam obchodních míst a poboček, na kterých pojištění spolu s chytrým čidlem můžete pořídit, čítá přes 150 míst po celé republice a naleznete ho na webových stránkách www.ceskapojistovna.cz/cidla.

Aby čidlo fungovalo, musí být připojeno k tzv. IoT síti*. Připojení čidla k síti je zpoplatněné. Každý den, kdy je čidlo zapnuté, stojí 1 korunu. Proto spolu s vybraným čidlem získají klienti také jeho bezplatný provoz na dva měsíce. 

* IoT je zkratka pro internet věcí (Internet of Things). V praxi internet věcí představuje síť fyzických zařízení – například právě třeba chytrých čidel – která jsou vybavena softwarem, senzory a síťovou konektivitou. Ta umožňuje těmto zařízením propojit se a vyměňovat si data. Čidlo se sítí komunikuje nepřetržitě a stále tak hlídá, zda nedošlo ke kritické situaci. 

Čidla, která k pojištění majetku poskytuje Česká pojišťovna, pro komunikaci využívají síť NarrowBand IoT společnosti Vodafone.

Zpět na tiskové zprávy

18.09.2019

Česká pojišťovna a pojišťovna Generali vytvoří největší pojišťovnu na českém trhu

Český pojistný trh bude mít nového lídra. Pojišťovací jednička vznikne z České pojišťovny a pojišťovny Generali, dvou pojišťoven, které v České republice působí v rámci přední světové pojišťovací skupiny Generali.

„Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ uvedl Luciano Cirina, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí. „Jedná se o důležitý krok v rámci celosvětové strategie Skupiny Generali. Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a know-how světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu. Upevníme tím naši významnou pozici na českém pojistném trhu. A to je pozitivní zpráva nejen pro klienty, ale také pro naše obchodní partnery,“ doplnil Luciano Cirina.

Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Ta pak ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny. 

„Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb,“ komentuje transakci Roman Juráš, generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny a budoucí šéf Generali České pojišťovny, a dodává: „Naší jednoznačnou ambicí je stát se na českém pojistném trhu lídrem v oblasti inovací.“

Spojením aktivit obou pojišťoven dojde i k rozšíření nabídky produktů, a to nejen pro klienty z oblasti retailového pojištění, ale i pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik i zemědělství. 

 

Více informací pro klienty

 

Česká pojišťovna je druhou největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 21,5 %*. Kromě individuálního pojištění nabízí pojistná řešení pro malé, střední a velké firmy v oblasti podnikatelských, průmyslových, technických a zemědělských rizik. 

Pojišťovna Generali patří s tržním podílem 6,9 %* mezi největší české pojišťovny. Široký pojistný program, zahrnující pojištění osob, majetku, odpovědnosti, motorových vozidel i průmyslových a podnikatelských rizik je poskytován prostřednictvím vlastních spolupracovníků i řady renomovaných makléřských společností 

*údaje ČAP k 31. 12. 2018 

Česká pojišťovna a pojišťovna Generali jsou součástí skupiny Generali. Generali je nezávislá italská finanční skupina se silnou mezinárodní působností. Byla založena v roce 1831 a s předepsaným pojistným převyšujícím 66 miliard eur (v roce 2018) patří mezi největší světové poskytovatele pojištění. S téměř 71 tisíci zaměstnanci a s 61 miliony klientů v 50 zemích světa zaujímá skupina Generali vedoucí postavení v Evropě a stále významnější pozici získává na trzích Asi a Latinské Ameriky. Ambicí Generali je být partnerem, který klienty doprovází po celý jejich život a který jim díky bezkonkurenční obchodní síti nabízí inovativní a personalizovaná řešení. V Rakousku, v regionu střední a východní Evropy a v Rusku působí skupina prostřednictvím Generali CEE Holdingu (se sídlem v Praze) ve 12 zemích. Patří tak mezi tři největší pojistitele v regionu. 

Zpět na tiskové zprávy

04.09.2019

V pauze mezi zápasy zachránili vítkovičtí florbalisté seniora

Letos v dubnu zkolaboval na ulici v Opavě starší pán. Upadl a při pádu si rozbil hlavu. Měl ale štěstí v neštěstí. Pomohla mu trojice mladých vítkovických florbalistů, kteří zrovna v nedaleké hale čekali na další zápas. Za svůj statečný čin si nezletilí zachránci vysloužili ocenění Mladý hrdina.

Útočníci Vojtěch a Ondřej a obránce Adam přijeli ten den do Opavy, aby tu hájili vítkovické barvy proti místním a týmu z Frýdku-Místku. První zápas dopadl dobře. Kluci si pak chtěli zkrátit čekání na druhé utkání a vyrazili do blízkého obchodu pro občerstvení. Místo odpočinku je ale překvapil náhlý adrenalin.

Spolu s nimi šel po ulici starší pán, který se náhle svalil na zem. Poblíž stála žena, okamžitě se k bezvládnému muži rozeběhla a začala křičet. Kluci neváhali ani chvilku a přispěchali na pomoc. Když dobíhali k ležícímu muži, Vojta už stihl vytočit záchranku. 

Spolu s Adamem a Ondrou seniora nejprve otočili, aby mohl lépe dýchat. Pán měl na hlavě hlubokou ránu, zřejmě se při pádu zranil o patník. Kluci ji proto zajistili provizorním obvazem. To už jim ale dispečerka po telefonu radila, jak mají zraněnému podložit hlavu, aby se jeho stav nezhoršil, než přijede záchranka. O  neznámého muže si tři mladí vítkovičtí sportovci na opavské ulici do příjezdu profesionálních zdravotníků starali, aby neupadl do bezvědomí.

Ačkoliv jsou kluci z florbalových tréninků zvyklí spolupracovat i zvládat stres, záchrana lidského života pro ně byla něco úplně jiného. „Měl jsem strach. V budoucnu bych ale určitě opět pomohl,“ říká za všechny čerstvý Mladý hrdina Vojta. „Všichni tři jsme si po této události zjistili něco více o první pomoci, ale doufáme, že se taková situace nebude znovu opakovat,“ přiznává. 

Pohotový zásah mladých sportovců ocenili i samotní opavští záchranáři. „Vaši sportovci odvedli dobrý kus práce. Dobře vyhodnotili situaci, že má být pacient převezen k ošetření do nemocnice, a přivolali mu pomoc,“ uvedl mluvčí nemocnice v e-mailu pro zachránce. A pyšní jsou na své svěřence i trenéři klubu. „Podobné činy nejsou samozřejmostí a kluci se zachovali skvěle, když ukázali obrovský charakter a správné chování sportovců,“ říká Jiří Gurkovský, jeden z trenérů. Právě on má spolu s druhým trenérem Ondřejem Miklasem v 1. SC Vítkovice florbalový dorost na starosti.

Za obětavou pomoc a hrdinské jednání obdrželi Vojtěch, Ondřej a Adam ocenění Mladý hrdina. Tituly převzali na slavnostní akci 3. září 2019 ve vítkovické florbalové hale. „Kluci prokázali velkou pohotovost a svým rychlým jednáním napomohli tomu, že se zraněný pán obešel bez vážnějších následků. To je výkon, který si zaslouží uznání,“ řekla k ocenění Ivana Buriánková, ředitelka projektu Mladý hrdina.

Zpět na tiskové zprávy