Proč úrazové pojištění od Generali České pojišťovny?
Rádi občas riskujete? S námi můžete využít benefit neplánovaného adrenalinu – plníme i úrazy při vyjmenovaných extrémních sportech. A to hned 2x ročně s platností dva týdny.
Pocit jistoty a bezpečí přinášíme více než 4 milionům zákazníků a spravujeme přes 9 milionů pojistných smluv.
Zajímá nás váš názor na naše služby. A jak naši zákazníci ohodnotili úrazové pojištění od Generali České pojišťovny? Skvělými hvězdičkami z 5.
Jsme vám ještě blíž. K dispozici máte téměř
6 000 zkušených poradců a 900 obchodních míst po celém Česku.
Co lze pojistit?
Hospitalizace následkem úrazu
Doba nezbytného léčení úrazu
Doba nezbytného léčení úrazu DNL-8 nebo DNL-MAX
Dojde-li k úrazu a skutečná doba léčení tělesného poškození způsobeného úrazem je delší než jeden týden, vyplatíme za každý den doby nezbytného léčení sjednanou pojistnou částku.
U DNL-8 až do maximálního počtu dní, který odpovídá příslušnému tělesnému poškození stanovenému oceňovací tabulkou A.
U DNL-MAX rovnou za maximální počet dní, který odpovídá příslušnému tělesnému poškození stanovenému oceňovací tabulkou A, bez ohledu na skutečnou dobu léčení.
Plnění vyplatíme načítaně podle délky doby nezbytného léčení tělesného poškození způsobeného úrazem a násobíme ho přepočtovým koeficientem takto:
Délka nezbytného léčení | Přepočtový koeficient |
---|---|
od 1. dne do 120. dne (včetně) | 1 |
od 121. dne do 240. dne (včetně) | 2 |
od 241. dne do 365. dne (včetně) | 3 |
Trvalé následky úrazu s progresivním plněním
Smrt následkem úrazu
Často kladené dotazy
Bude mě životní pojištění chránit i na nemoc COVID-19?
V souvislosti s koronavirem jsme rozšířili rozsah pojištění. Detailní informace najdete ve veřejném příslibu.
Proč teď dochází k tak velkým změnám v ceně podkladových fondů ŽP?
Důvodem je, že od počátku letošního roku je vývoj finančních trhů velmi negativně ovlivněn masivním rozšířením onemocnění COVID-19 z Číny do Evropy, Spojených států a dalších oblastí na celém světě. Dopad všech opatření v souvislosti s pandemií ovlivnil výsledky hospodaření veřejně obchodovaných firem napříč všemi ekonomickými odvětvími a způsobil výrazné kolísání hodnoty fondů kolektivního investování, které ve svých portfoliích obsahují akcie těchto společností. Kolísání cen se tedy nevyhnulo ani podílovým jednotkám životního pojištění.
Mám se současných propadů cen podkladových fondů ŽP obávat?
Propady na finančních trzích se dějí stále, nejde tedy o nic nového (příklady hypoteční krize v roce 2008, havárie japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě v roce 2011, dluhová krize v Řecku v letech 2010 až 2014 apod.) Navíc platí, že pokles finančních trhů obvykle bývá prudký a trvá kratší dobu a bývá následován pomalejším, ale za to časově delším růstem. Vzhledem k tomu, že minulý pokles byl mimořádně silný, vzrostla pravděpodobnost, že během doporučeného investičního horizontu životní pojištění dosáhne od současných úrovní nadprůměrného růstu v budoucnosti.
Mám naději, že se ceny podkladových fondů na mé smlouvě ŽP vrátí alespoň na původní úroveň před pandemií COVID-19?
Vždy záleží na nastavení smlouvy ŽP. Pro smlouvy s delší dobou do dožití očekáváme nejen návrat cen podílových jednotek na původní úroveň, ale výhledově jejich další zhodnocení. Centrální banky po celém světě jsou připraveny masivně podpořit ekonomiku snižováním úrokových sazeb. Např. Česká národní banka v rámci stabilizačních opatření snížila 26. 3. 2020 REPO sazbu na 1 % p. a. a vyjádřila ochotu ve snižování pokračovat. Vlády jsou připraveny podporovat své ekonomiky dosud nevídaným způsobem. Např. vláda České republiky připravuje opatření v hodnotě 1 bln. Kč.
Nebude teď lepší smlouvu ŽP vypovědět a získat na odkupném alespoň nějakou hodnotu?
Určitě nebude. Předčasná výpověď smlouvy životního pojištění je nyní pro klienty velmi nevýhodná s ohledem na pokles cen podkladových fondů v důsledku pandemie COVID-19 a momentálně nepříznivého celosvětového ekonomického vývoje.