13.11.2020

Novinka pro motoristy: online prověření historie vozidla zdarma na obchodních místech Generali České pojišťovny

Generali Česká pojišťovna umožňuje na svých obchodních místech na základě VIN zjistit základní informace o historii vozidla. Informace dodává společnost Cebia a její využití je určeno i pro neklienty a není podmíněno sjednáním pojištění. Kompletní prověření vozidla umožňuje pojišťovna v případě zájmu za výrazně nižší poplatek.

V pondělí 9. listopadu 2020 spustila Generali Česká pojišťovna novinku pro zájemce z řad motoristů, respektive zájemců o koupi ojetého vozidla. 

„Už základní rozsah prověření historie vozidla přináší opravdu zajímavé informace. Celý proces je přitom velmi jednoduchý. Je to náš příspěvek k tomu, abychom motoristům při koupi vozidla pomohli se správně rozhodnout,“ vysvětluje Tomáš Kabele, senior manažer pojištění motorových vozidel v Generali České pojišťovně. 

Prověřování historie vozidla běží online, a to za profesionální podpory společnosti Cebia. Zájemci stačí mít k dispozici VIN vozidla. Systém Autotracer následně téměř obratem vygeneruje sadu informací – viz seznam níže. Vyhledává přitom v českých i evropských databázích. Záznamy tak pochází z 20 zemí a více než 2000 partnerů napříč celou Evropou.

Zájemce tak může jednoduše získat prověření téměř jakéhokoli vozidla. Podmínkou je pouze zadání 17místného výrobního čísla vozidla - VIN. Prověřit lze tedy osobní, užitková a nákladní vozidla, motocykly a další.

Prověření historie vozidla je dostupné na všech obchodních místech a pobočkách Generali České pojišťovny. „Využití služby není vázané na to, zda jde o našeho klienta. Podmínkou není ani sjednání pojištění,“ upozorňuje Tomáš Kabele. 

Základní prověření pak doplňují další zvýhodněné služby, které zájemci díky spolupráci mezi Generali Českou pojišťovnou a Cebií mohou získat za výrazně zvýhodněných podmínek. Patří mezi ně možnost kompletního prověření vozidla za akční cenu 350 Kč a dále sleva 50 % na pískování skel.

 

Základní rozsah prověření historie
 
Na základě VIN vozu jsou k dispozici tyto záznamy:  
 
potvrzení o případném poškození vozidla
info o výměně čelního skla
info o malé škodě do 20 000 Kč
info o střední škodě do 100 000 Kč
informace o velké škodě (nad 100 000 Kč)
info o totální škodě 
ověření, že vozidlo není odcizeno
původ vozidla
Zpět na tiskové zprávy