24.06.2021

Generali Česká pojišťovna ohlásila propojení se slovenskou Generali

Generali Česká pojišťovna se koncem roku 2021 organizačně propojí se slovenskou pojišťovnou Generali. Propojení ještě podléhá schválení příslušných dohledových orgánů. Generali Česká pojišťovna a slovenská Generali od roku 2020 intenzivně spolupracují a hledají synergie v rámci celé řady oblastí s cílem poskytnout nejlepší a nejvíce inovativní služby pro své klienty, obchodníky i partnery.

Vzhledem k pozitivním výsledkům dosavadní spolupráce obě pojišťovny organizačně propojí své aktivity, aby co nejlépe využívaly zkušenosti a know - how z obou firem.

„Chceme využít expertízu, kapacity a ty nejlepší zkušenosti z obou firem k trvalému propojení týmů a k vytvoření nové struktury, která bude dávat smysl. Máme skvělou příležitost spojit síly, využít velikost a sílu Generali České pojišťovny a inovační drive slovenské Generali, abychom spolu dosáhli výjimečné pozice na trhu," komentuje situaci Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny a country manažer skupiny Generali pro Českou republiku a Slovensko.

Organizační propojení podléhá ještě schválení příslušných dohledových orgánů. Generali bude na Slovensku působit jako pobočka Generali České pojišťovny pod názvem Generali Pojišťovna, pobočka pojišťovny z jiného členského státu. Propojení nebude mít žádný vliv na stávající smlouvy, poskytované služby a servis poskytovaný klientům i obchodním partnerům. Dlouhodobou prioritou obou pojišťoven tak zůstává neustálé zvyšování kvality produktů a služeb tak, aby měli klienti k dispozici maximální podporu kdykoliv a kdekoliv.

"Propojení aktivit nám umožní sdílet zdroje, neustále zdokonalovat procesy a přinášet tak klientům ještě lepší produkty a služby ve smyslu naší ambice stát se celoživotním partnerem. Na Slovensku patří Generali mezi nejrychleji rostoucí a nejstabilnější pojišťovny, tuto pozici si chceme zachovat, abychom i nadále dokázali čelit neočekávaným situacím, jakými je i současná pandemie," říká Juraj Jurčík, generální ředitel slovenské pojišťovny Generali.

Country manažerem a generálním ředitelem pro Českou republiku a Slovensko bude Roman Juráš, současný generální ředitel Generali České pojišťovny.

Zpět na tiskové zprávy