27.06.2023

Milan Novotný novým finančním ředitelem Generali České pojišťovny

Finančním ředitelem (CFO) a současně členem představenstva Generali České pojišťovny se s platností od 1. července 2023 stává Milan Novotný (46).

Jeho kariéra je úzce spojena se skupinou Generali již od roku 2002 – nejdříve v České pojišťovně, později v rámci Generali CEE Holdingu.

Uplynulých šest let přitom zastával vrcholové funkce v Generali Deutschland AG – nejdříve jako Chief Risk Officer a člen představenstva, od roku 2022 pak jako Chief Financial Officer a rovněž člen představenstva.

Milan Novotný na pozici střídá Petra Bohumského, který oblast financí v největší domácí pojišťovně řídil od roku 2013 a nyní mu končí jeho mandát.

 

„Milan Novotný přináší bohaté zkušenosti a odborné znalosti v oblasti financí a na svém kontě má řadu významných úspěchů. Rád bych vyzdvihl zejména implementaci IFRS 17/9 v Německu, která představovala výzvu pro celý sektor. S jeho odbornými znalostmi a vedením byla tato implementace úspěšně provedena a přinesla společnosti nové standardy a efektivitu v účetnictví a finančním řízení. Jsem přesvědčen, že pod jeho vedením přichází čas pro inovativní přístupy a odborné vedení v oblasti financí,“ komentuje novinku Roman Juráš, generální ředitel a předseda představenstva Generali České pojišťovny.

 

„Do Generali České pojišťovny přicházím v momentě, kdy se nachází ve vynikající finanční kondici. Před pojišťovnictvím nicméně stojí cela řada výzev, jednou z nich je právě standard IFRS 17/9, který klade větší důraz na ekonomickou podstatu účetnictví. V této oblasti mě zajímá zejména užší spolupráce mezi finančními a obchodními útvary pojišťovny,“ vysvětlil Milan Novotný.

 

Milan Novotný se narodil v roce 1977, inženýrský titul získal na Vysoké škole ekonomické v Praze se zaměřením na statistiku a pojistnou matematiku a také peněžní ekonomiku a bankovnictví. Svoji kariéru spojil s pojišťovnictvím již v roce 2000. Je členem České společnosti aktuárů. Volný čas věnuje především rodině. Inspiraci a energii pak sbírá při jízdě na horském kole a při rekreačním běhání.

Zpět na tiskové zprávy