17.06.2024

Novinka pro letní sezónou: pojištění nevydařeného počasí

Cestovní pojištění přináší kompenzace za deštivé dny během prázdninových měsíců. Inovace v Chytrém cestovním pojištění zmírňuje podmínky u pojistné události pod vlivem alkoholu. Připojištění zpoždění či zrušení letu řeší situace nad rámec povinností aerolinek.

Na začátku letní sezóny přichází Generali Česká pojišťovna s novinkou v oblasti cestovního pojištění. Speciální krytí rizika, které se vztahuje k nepříznivému počasí na dovolené, bude nabízeno během června, července a srpna v balíčcích Standard a Exclusive bez navýšení ceny. Tzv. pojištění nevydařeného počasí se vztahuje na momenty, kdy na zahraniční cestě v destinaci uvedené na letence/jízdence nebo ubytovacím poukazu zažijí cestovatelé dva a více za sebou následující dešťové dny. Za deštivý den se přitom považuje takový, během kterého byl meteorologicky naměřený objem srážek vyšší než 15 mm/m².
V takovém případě za každý deštivý den vyplatíme v rámci pojistné události 500 Kč, maximálně pak do limitu pojistného plnění na úrovni 3000 Kč,“ vysvětluje Jana Musilová, manažerka cestovního pojištění Generali České pojišťovny.
Tato sezónní nabídka se přitom vztahuje na vybrané přímořské destinace na pobřeží Středozemního moře a další vyjmenované země: Bulharsko, Černá Hora, Egypt, Francie, Gibraltar, Řecko, Chorvatsko, Malta, Maroko, Monako, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko (vč. Kanárských a Baleárských ostrovů), Itálie, Tunisko a Turecko.
V případě nevydařeného počasí je hlášení pojistné události velmi jednoduché. „Je třeba doložit, že klient v daném místě v daném čase byl. K tomu nejlépe poslouží cestovní smlouva nebo závazná objednávka ubytování nebo jiný cestovní doklad typu letenky či jízdenky. Průběh počasí v lokalitě pak bude ověřen podle meteorologického portálu www.worldweatheronline.com,“ upřesňuje Jana Musilová.

Chytré cestovní pojištění
Rozsáhlejší proměnou prošlo Chytré cestovní pojištění, které se sjednává v rámci pojištění Můj majetek 2.0 a které lze standardně kombinovat s pojištěním stavby, domácnosti nebo odpovědnosti. „Jedná se o pojištění na dobu neurčitou s platností pojištění na 365 dní a nově umožňujeme jeho sjednání zcela samostatně. Vylepšili jsme ho navíc o nové limity a rizika a rozšířili platnost kromě světa i na Česko. S takto komplexním přístupem jsme na našem trhu jediní,“ dodává Jana Musilová, produktová manažerka cestovního pojištění.

Výhodou pro cestovatele je fakt, že při sjednání tohoto typu cestovního pojištění nemusí před každou cestou myslet na to, že uzavře pojištění po dobu své cesty. Chytré cestovní pojištění je totiž možné během roku využívat opakovaně, a to na jednotlivé výjezdy v délce až 60 dní, což je dvojnásobné navýšení proti předchozímu stavu.

Chytré cestovní pojištění se vztahuje na turistické i pracovní cesty, stejně jako kryje i rekreační sporty. Přitom cestovatele chrání ve velmi štědrém rozsahu – zahrnuje třeba pojištění léčebných výloh ve výši 100 milionů korun – tento limit je přitom nově dostupný i pro zásah horské služby či následky teroristických útoků.  Dále pojištění obsahuje pojištění zavazadel a osobních věcí (50 000 Kč) nebo nadstandardní asistenční a právní služby.
Cestovatelé pak mají možnost si připojistit i pojištění storna cesty, a to s nulovou nebo 20% spoluúčastí, a zároveň také pojištění přerušení nastoupené cesty. K dispozici je i speciální připojištění pro případ trvalých následků úrazu či smrti.

Roční pojistné Chytrého cestovního pojištění se pohybuje od 768 Kč na osobu. Jde přitom o cenu před slevami, které mohou být například za propojištěnost. „V případě že náš klient má u nás sjednané pojištění majetku, dostává se na roční cenu od 480 Kč,“ upřesňuje Jana Musilová. Pojištění se sjednává na pobočkách nebo u obchodních poradců.

Exkluzivně pro Chytré cestovní pojištění

Výhradně v rámci Chytrého cestovního pojištění pak Generali Česká pojišťovna nabízí prvek, který nese pojmenování Bezpečná hladinka. Vztahuje se na situace, kdy se pojištěnému stane pojistná událost v souvislosti s jeho zdravím. Do přítomnosti 0,8 promile alkoholu v krvi pojištění zajišťuje „pardon“ a situace nemá negativní vliv na pojistnou událost. „To vše za předpokladu, že klient neporušil ustanovení právních předpisů nebo nařízení dané země,“ popisuje podstatnou podmínku Jana Musilová.

Pro cestovatele také budou zajímavé speciální asistenční služby. Příkladem může být pojištění zpoždění nebo zrušení letu. Na pojistné plnění mají klienti nárok za situace, kdy se jejich letadlo zpozdí o více než 6 hodin (do té doby odškodnění za zpoždění ve specifických případech řeší samotné aerolinky) nebo u zrušeného letu není poskytnuta alternativní doprava do šesti hodin. V takovém případě pojištěný obdrží 1000 Kč za každou hodinu čekání, maximálně pak 10 000 Kč.

 

Rychlý přehled cestovního pojištění od Generali České pojišťovny

 • Jednorázové zahraniční cestovní pojištění
  – pro cesty po Evropě a po světě
   
 • Celoroční zahraniční cestovní pojištění
  – s opakovanými výjezdy pro cesty po Evropě a po světě
   
 • Jednorázové tuzemské cestovní pojištění
  – pro cesty po Česku
   
 • Celoroční Chytré cestovní pojištění
  – s opakovanými výjezdy pro cesty po Česku i celém světě
Zpět na tiskové zprávy