21.06.2023

Novinka v tuzemském cestovním pojištění: 100% krytí stornopoplatků

Pro letošní tuzemskou cestovní sezónu je k dispozici nově pojištění storna cesty bez spoluúčasti. Nově limit u pojištění storna pro domácí dovolené byl zvýšen až na 150 000 Kč na osobu. Podle bleskového průzkumu Češi za týden dovolené v Česku zaplatí nejčastěji 7-10 tisíc Kč.

Mimořádně úspěšné pojištění storna cesty je dostupné v cestovním pojištění jak pro výjezdy do zahraničí, tak také pro rekreaci v Česku. Tento druh pojištění nabízí Generali Česká pojišťovna ve dvou variantách, kdy pojištění storna cesty kryje 80% nebo 100% stornopoplatků. 
„Právě stoprocentní varianta akcelerovala oblibu tohoto pojištění. Můžeme říci, že mezi roky 2019 a 2022 evidujeme o tento druh pojištění nárůst zájmu přes 450 procent! A ten nepolevuje ani letos,” vysvětluje Eva Kratochvílová, manažerka cestovního pojištění v Generali České pojišťovně. 
Pro letošní sezónu nově došlo k rozšíření pojištění storna cesty o 100% variantu i pro domácí cestovní pojištění. To dosud nabízelo pouze 80% verzi, kdy dovolenkáři v případě pojistné události museli počítat se 20% spoluúčastí. „Limity jsme pak navýšili u tohoto pojištění pro dovolené v Česku shodně pro obě varianty ze 20 000 až na 150 000 Kč na osobu,” upřesňuje Eva Kratochvílová. 
Pojištění storna cesty, které kryje 80 nebo 100 % stornopoplatků, je vzhledem k rostoucím cenám dovolených nejen za hranicemi, ale také v Česku, zajímavým doplňkem. Využít se dá pro úhradu nákladů vynaložených na úhradu například záloh na ubytování, za ubytování jako takové nebo také na platby za dětské tábory apod. 
Zájmu o tento typ pojištění nahrává jednak návrat cestovatelských aktivit na úroveň před pandemií covidu a do značné míry také ekonomická situace. „Jinými slovy lidé si více hlídají náklady, které za dovolenou vydávají a chtějí mít jistotu za předpokladu, že by jim něco překazilo možnost na dovolenou vyrazit. To platí jak pro cesty po Čechách, tak po zahraničí,” vysvětluje Eva Kratochvílová. 
 
DOVOLENÁ V ČESKU JE V KURZU
Podle bleskového průzkumu Generali České pojišťovny plánují Češi ve větší míře trávit dovolenou v Česku. Pro tento typ dovolené se kladně vyjádřilo 48 % oslovených dospělých. Zatímco dovolenou u moře má v plánu 40 % dotázaných. 
Češi mají také jasnou představu o tom, kolik jsou ochotní za domácí pobyt utratit. Pokud jde o týdenní náklady na dovolenou pro dospělou osobu, tak 23 % dotázaných je ochotno utratit za takový pobyt 7 až 10 tisíc korun. Hned pětina dotázaných pak má připravenu částku v rozmezí 5-7 tisíc korun. Dalších 19 % si umí představit útratu na úrovni 10-15 tisíc korun, jde v tomto případě přitom převážně o mladší lidi do 34 let věku. 
„Z průzkumu jasně vyplývá, že Češi za tuzemskou letní dovolenou utratí nemálo peněz. Optikou čtyřčlenné rodiny může jít o desítky tisíc korun. Tady už pojištění storna může sehrát roli extrémně užitečného pomocníka,” doplňuje kontext Eva Kratochvílová, produktová manažerka cestovního pojištění v Generali České pojišťovně. 
Tuzemské cestovní pojištění vč. pojištění storna cesty je možné sjednat online na webu pojišťovny, po telefonu na klientské lince, na pobočkách nebo u obchodních poradců. 
Zpět na tiskové zprávy