Dotazy na cestovní pojištění

Mohlo by vás zajímat...

Jaký je rozsah pojištění nevydařeného pojištění?

Pojištění se vztahuje na 2 a více za sebou následujících deštivých dnů (tj. každý den, během kterého byl meteorologicky naměřený objem srážek vyšší než 15 mm/m2) během cesty v zahraničí v cílové destinaci cesty.

Pojištění platí v následujících zemích: Přímořské destinace na pobřeží Středozemního moře a uvedené země: Bulharsko, Černá Hora, Egypt, Francie, Gibraltar, Řecko, Chorvatsko, Malta, Maroko, Monako, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko včetně Kanárských ostrovů a Baleárských ostrovů, Itálie, Tunisko, Turecko

Pojistné plnění v případě pojistné události je 500 Kč/den, maximálně však do limitu pojistného plnění 3 000 Kč.

Mohu si sjednat pojištění, i když už jsem na dovolenou odjel a zapomněl na něj před odjezdem?

Ano, můžete, a to za předpokladu, že ještě žádná škodní událost nenastala nebo nevíte, že nastane. Ovšem v případě, že nově sjednané pojištění bezprostředně časově nenavazuje na cestovní pojištění sjednané u naší pojišťovny, uplatníme čekací dobu 3 dny od data sjednání pojištění.

Mám sjednané pojištění spoluúčasti na věci půjčené pro půjčený karavan, došlo k dopravní nehodě, co mám dělat?

Bez ohledu na to, kdo nehodu způsobil, jelikož se jedná o zapůjčenou věc, je třeba přivolat policii daného státu a vyžádat si policejní protokol.

Pozn. Půjčujete si plachetnici a nevíte, co dělat při nehodě? V tomto případě zajišťuje protokol kapitán plavidla a vy jej budete potřebovat pro hlášení škodní události.

Vztahuje se na mě cestovní pojištění, když jsem těhotná?

Ano, vztahuje, ovšem pozor na rozsah pojištění léčebných výloh, zde jste pojištěna do 26. týdne těhotenství. Ovšem je-li vaše těhotenství vedeno jako rizikové, pojištění se na vás nevztahuje.

Kdy vznikne mé cestovní pojištění? Souvisí to s mou platbou?

Cestovní pojištění vždy vzniká až uhrazením plné výše předepsaného pojistného. Za uhrazení považujeme okamžik, kdy provedete platbu. Můžete si tedy sjednat pojištění i o víkendu, uhradit jej a v klidu si užívat svou dovolenou.

Platí v rámci cestovního pojištění nějaké speciální podmínky pro osoby s cizí státní příslušností nebo dvojím občanstvím?

Ano, platí pro pojištění léčebných výloh, kde mají vliv na územní platnost tohoto pojištění.

Jste cizinec bez českého občanství, který si v ČR neplatí příspěvky do veřejného zdravotního systému, pak se vám pojištění léčebných výloh nevztahuje na stát, kde jste občanem nebo máte trvalé bydliště.

Jste cizinec bez českého občanství, který si v ČR platí nepřetržitě alespoň 6 měsíců příspěvky do veřejného zdravotního systému, pak se vám pojištění léčebných výloh vztahuje i na stát, kde jste občanem nebo máte trvalé bydliště.

Máte české občanství a k tomu ještě občanství jiného státu? Pak se vám pojištění léčebných výloh nevztahuje na území států, kde jste občanem, máte trvalé bydliště, jste držitelem Resident Card nebo Green Card.

Vztahuje se pojištění storna cesty i na zahraniční cestu, kterou si zajišťujete sami?

Ano, naše pojištění kryje nejen zakoupený zájezd, ale i samostatně zakoupenou dopravu a ubytování.

Na co je nutné nezapomenout, pokud nemůžete na svou cestu odjet?

Nezapomeňte neprodleně zrušit cestu (zájezd, dopravu, ubytování) a od poskytovatele dané služby si vyžádejte vyčíslení stornopoplatků.

Na co si dát pozor při sjednání pojištění storna cesty?

Pojištění storna cesty si můžete sjednat do 3 dnů od úplného uhrazení/poslední splátky (zájezdu, letenky apod.). Pokud si rezervujete samostatně ubytování a jeho úplná úhrada nastane až na místě při zahájení pobytu, můžete si pojištění storna cesty sjednat do 3 dnů od závazné rezervace. Tedy okamžiku, kdy Vám ubytovací zařízení Vaši objednávku ubytování potvrdí.

Pro cestu organizovanou cestovní kanceláří nebo cestovní agenturou, samostatně zakoupenou dopravu nebo samostatné ubytování závazně rezervované nebo hrazené méně než 15 dní před datem nastoupení na cestu, musí být pojištění storna cesty sjednáno nejpozději v den objednání této služby.

Mohu si sjednat vaše cestovní pojištění, když jedu do zahraničí nepřetržitě na dva roky?

To vám nabídnout neumíme, nejdelší pojistná doba je jeden rok, ovšem můžete si sjednat navazující opět roční pojištění i ze zahraničí, jak vysvětlujeme v otázce: Mohu si sjednat pojištění, i když už jsem na dovolenou odjel a zapomněl na něj před odjezdem?

Nenašli jste odpověď? Zkuste ji vyhledat

Napište nám

Napište nám zprávu nebo zahajte online chat.

Najít pobočku

Vyhledejte nejbližší pobočky nebo se podívejte na mapu.

Zavolejte nám

Zavolejte nám nebo si nechte zavolat od nás.

Zavolejte nám

241 114 114
Asistenční služba

Volejte kdykoliv

Klientská linka Po - Pá: 8-19 h
So - Ne: 9-17 h
Svátky - zavreno
Nebo zavoláme zpět