Dotazy na pojištění mazlíčků

Mohlo by vás zajímat...

Jaká je spoluúčast ve smlouvě?

U nově sjednaných smluv je spoluúčast 10 % u léčení úrazu nebo nemoci. Dále se výše spoluúčasti mění v závislosti na věku zvířete. Konkrétní nastavení najdete ve své smlouvě a pojistných podmínkách. U rizika odpovědnosti spoluúčast není.

Jak pojištění funguje?

Zaplatíme vám náklady na léčení u veterináře (např. ošetření po úraze). Od této částky bude odečtena spoluúčast ve výši 10 % z pojistného plnění, min. 500 Kč.

Z pojištění úhynu zaplatíme částku podle sjednaného limitu. Když váš pes způsobí někomu dalšímu škodu (např. způsobí dopravní nehodu, zranění jiné osoby či zvířete, nebo třeba zakousne slepici), z pojištění odpovědnosti zaplatíme škodu až do výše limitu, který je sjednaný ve smlouvě.

Hradíte kastraci?

Kastraci (sterilizaci) hradíme pouze v případech, kdy je kastrace nutná z důvodu bezprostředního ohrožení zvířete na životě (např. záněty dělohy, záněty varlat atd.).

Platíte škody způsobené při porodu?

Léčbu spojenou s graviditou a porodem pojištěného zvířete nehradíme, hradíme v případě úhynu nebo utracení v důsledku porodní škody.

Jaké doklady jsou nutné při sjednání?

Žádné dotazníky a lékařské zprávy při sjednání smlouvy nepotřebujete. Podmínkou je jen to, aby bylo zvíře zdravé, pes navíc musí být čipovaný.

Kolik zvířat je možné pojistit na jedné smlouvě?

Na jednu smlouvu je možné pojistit až 3 psy nebo 3 kočky. Kočku a psa na jedné smlouvě pojistit nejde.

Vztahuje se pojištění i na zahraničí?

Nehradíme zahraniční škody z rizika léčení, úrazu, nemoci, úhynu, utracení. Hradíme jen z rizika odpovědnosti, a to na území Evropy.

Jak probíhá likvidace škodní události?

Nejlepší způsob je škodní událost nahlásit prostřednictvím Klientské zóny nebo můžete využít on-line formulář. Můžete nám také zavolat v čase od 8:00 do 19:00 na 241 114 114, případně můžete přijít osobně na některou z našich poboček. Umožňujeme samozřejmě hlásit škodu i poštou – pokud se tak rozhodnete, napište nám na adresu Generali Česká pojišťovna a.s., P.O. Box 305, 659 05 Brno.

Při hlášení je nutné doložit lékařskou zprávu a doklad o úhradě částky za léčbu nebo úkony veterinárního lékaře. U odpovědnostních škod potřebujeme i nahlášení ze strany poškozeného. Likvidátor škodní událost dořeší do 15 dní od doložení všech vyžádaných dokladů.

Nenašli jste odpověď? Zkuste ji vyhledat

Napište nám

Napište nám zprávu nebo zahajte online chat.

Najít pobočku

Vyhledejte nejbližší pobočky nebo se podívejte na mapu.

Zavolejte nám

Zavolejte nám nebo si nechte zavolat od nás.

Zavolejte nám

241 114 114
Asistenční služba

Volejte kdykoliv

Klientská linka Po - Pá: 8-19 h
So - Ne: 9-17 h
Svátky - zavreno
Nebo zavoláme zpět