Povinné ručení

Flexibilní povinné ručení s online slevou 20 %

Povinné ručení, které se vám přizpůsobí

  • Plaťte jen za to, co opravdu potřebujete
  • Široká nabídka doplňkových pojištění a zvýhodněných balíčků
  • Nová doplňková pojištění jako Nerovnost vozovky či Bezlimitní skla
  • Možnost kombinovat základní povinné ručení s dalšími pojištěními
  • Nabízíme garanci ceny pojistného na 3 roky

Proč povinné ručení od Generali České pojišťovny?

300 milionů Kryjeme vám záda.  

Stát se může cokoliv, proto si u nás můžete zvolit limit pojistného krytí až do výše 300 milionů korun. Máte tak jistotu, že ať se stane cokoliv, my vám kryjeme záda.

z 5 Vážíme si skvělého hodnocení klientů.

O tom, že je naše povinné ručení zárukou té pravé volby, nejlépe napoví zkušenosti našich zákazníků. Máme velkou radost, že naše služby hodnotí skvělými hvězdičkami z 5 možných.

60 % Rádi vás odměňujeme za jízdu bez nehody.

U nás si dobrých řidičů velmi vážíme. Těší nás, když vás můžeme odměnit slevou až 60 % za jízdu bez nehod.

5 000 Zástupy zkušených poradců.

Jsme vám ještě blíž. K dispozici máte více než 5 000 zkušených poradců a 550 obchodních míst po celém Česku.

Varianty povinného ručení

Stačí zvolit limit a pak jen flexibilně přidávat doplňková pojištění.

Varianty pojištění

Nebo volejte: 241 114 114 241 114 114
 

Myslete i na své vozidlo

Povinné ručení je základ, ale nekryje škody na vašem vozidle. Naše havarijní pojištění vám pomůže v krytí i dalších škod, například pokud způsobíte havárii, připlete se vám do cesty živelná údálost, vandalismus nebo vám vůz někdo odcizí.

Zjistit více

Flexibilní doplňková pojištění

POŠKOZENÍ VŠECH SKEL

Pojištěna jsou výhledová skla čelní, boční, zadní, střešní okna, panoramatické střechy i skla zpětných zrcátek pojištěného vozidla, a to bez spoluúčasti. Jednoduše vám je vymění v naší široké síti opraven nebo je přijedeme scelit k vám domů. Poškození skel lze sjednat s limitem i bez něj.

MINI HAVARIJKO

Jste viníkem nehody a řešíte s námi škodu ze svého povinného ručení? Dokážeme pokrýt i škody na vašem vozidle. Stačí zvolit limit plnění od 10 000 Kč do 50 000 Kč. Spoluúčast je fixní ve výši 1 000 Kč.

TIP: Případná škoda nemá vliv na slevu za škodní průběh.

ODCIZENÍ VOZIDLA

Proč se bát, že vám někdo ukradne auto, když si jeho odcizení můžete pojistit? Připojištění využijete nejen při odcizení celého vozidla, ale také při jeho neoprávněném užití.

ÚRAZ ŘIDIČE

Za volantem vždy v bezpečí. Úrazové pojištění chrání řidiče pojištěného vozidla a vztahuje se na trvalé následky úrazu, tělesné poškození následkem úrazu i smrt následkem úrazu.

ÚRAZ SPOLUCESTUJÍCÍCH

Myslete nejen na sebe, ale i na své spolucestující. Úrazové pojištění kryje trvalé následky úrazu, tělesné poškození následkem úrazu i smrt následkem úrazu a platí pro každou osobu na sedadle ve vozidle.

POŠKOZENÍ ŽIVLEM

Živly si nevybírají. Ale vy si můžete vybrat, že se proti nim připojistíte. Stojíme za vámi při krupobití, povodni, působení větru (vichřice, tornádo, hurikán, orkán apod.), pádu stromu, požáru, bouřce, výbuchu i zřícení skal, zemin nebo lavin.

POŠKOZENÍ ZVÍŘETEM

I malé zvíře někdy dokáže na autě napáchat nemalé škody. Třeba když vám překouše kabely. V případě poškození vozidla zvířetem je limit plnění 30 000 Kč a platí napříč celou Evropou.

STŘET SE ZVÍŘETEM

Blízké setkání se srnkou, zajícem či krávou vás již nemusí finančně bolet. Kryjeme střet se zvěří ale i s domácím zvířectvem. Pojištění platí na území ČR s maximálním limitem plnění 100 000 Kč.

TIP: Případná škoda nemá vliv na slevu za škodní průběh.

ASISTENCE

Nabourali jste? Máte poruchu a prostě to nejede? Nebo se vám vybila baterie, prorazili jste pneumatiku nebo vám jen došlo palivo? S tím vším si naše asistence poradí. Naše asistence jsou navíc jednoduché a přehledné, tak jako jejich názvy S, M, L, XL.

PRÁVNÍ NÁKLADY POJIŠTĚNÉHO

Náklady při právních sporech spojených s provozem či řízením vozidla se mohou vyšplhat do tisíců. Pomůžeme vám s výdaji na advokáta, který vás zastupuje ve správním nebo trestním řízení nebo soudními a znaleckými poplatky do výše zvoleného limitu v řízení o náhradě újmy.

PŘÍMÁ LIKVIDACE

Když vás někdo nabourá, vyřídíme za vás škodu s pojišťovnou viníka a poskytneme náhradní vozidlo až na 30 dní, v případě totální škody až na 15 dní. Pojištění platí na pozemní komunikaci v ČR.

POŠKOZENÍ A ODCIZENÍ ZAVAZADEL

Sbalte si na výlet nebo dovolenou a na nic nezapomeňte. Zavazadla všech osob cestujících ve vozidle pojistíme pro případ odcizení a zničení během dopravní nehody nebo živlem.

ODPOVĚDNOST CYKLISTY

I jízdou na kole můžete zavinit nehodu. S pojištěním odpovědnosti cyklisty ale můžete vy i vaše rodina bezstarostně šlápnout do pedálů. Pojištění kryje škody způsobené při jízdě na kole, koloběžce apod.

POŠKOZENÍ VOZIDLA VANDALEM

Vandalové si místo nevybírají. Úmyslně poškodit vozidlo mohou na ulici, parkovišti i ve společné garáži. Pojištění kryje škody vzniklé úmyslným poškozením nebo zničením vyjmenovaných částí vozidla.

NEROVNOST VOZOVKY

Pojištění kryje poškození nebo zničení částí vozidla, pneumatik, disků nebo poklic vjetím do nerovnosti vozovky (hrbol, díra, vyjetá kolej a jiná nerovnost), na kterou nebyl řidič upozorněn dopravním značením.

Často kladené dotazy

Platí povinné ručení (zelená karta) i na území Ruska a Běloruska?

Od 1.6.2023 nebude na území Ruska a Běloruska platit zelená karta, a to ani v případě, že na ní nebude mezinárodní rozeznávací značka RUS či BY přeškrtnuta. Více informací zde.

Hrozí mi nějaké pokuty, když si povinné ručení nesjednám?

Ano, v takovém případě se vystavujete možnosti sankcí ze strany České kanceláře pojistitelů.

Co vše je z povinného ručení hrazeno?

Může být uhrazena újma na zdraví, usmrcení, poškození, zničení nebo ztráta věci a ušlý zisk.

Jak při sjednání pojištění zohledňujeme předchozí škodní průběh?

Využíváme matematické metody a přihlížíme k vašim předchozím škodám. Na základě těchto informací můžeme upravit cenu pojištění - buď vám poskytneme slevu, nebo může být cena trochu vyšší.

Sledujeme pouze informace o škodách, které se týkají stejného typu pojištění (např. povinné ručení, havarijní pojištění) a stejné skupiny vozidel. Informace, které zohledňujeme, jsou o vozidlech mladších než 20 let.

Tyto informace zahrnují:
a) Jak dlouho jste měli základní pojištění (vyjádřeno v měsících)
b) Počet škod hrazeních z pojištění
c) Celková doba trvání vašeho pojištění

Vozidla jsou rozdělena do 8 skupin dle kategorie vozidla motocykly, osobní nebo nákladní auta do 3 500 kg apod.

Pokud zjistíme dodatečné informace o vašich předchozích škodách a to ovlivní cenu pojištění, můžeme si nárokovat úhradu rozdílu mezi původně stanovenou cenou a tou, která by odpovídala skutečným podmínkám.

Jak správně postupovat při nehodě nebo poruše?

Při poruše nebo něhodě vozidla stačí dodržovat pár základních pravidel. Zvýšíte tím nejen svou svou bezpečnost, ale i ostatních účastníků na vozovce.

Tyto pravidla najdete v přehledném návodu.

Hodnocení